Yorganlarınız Nasıl Yıkanmalıdır?

Yorganlarınız Nasıl Yıkanmalıdır?

Yorgan; yorgan sözcüğü eski Türkçe’de sarmak, kuşatmak anlamına gelen “yör” sözcüğünden gelen “yör-gen”, “yorgan” şeklinde türetilmiş bir sözcüktür. TDK’daki anlamı ise üstümüzü örtmeye yarayan tüy,yün gibi şeylerle doldurulmuş ve dikilmiş geniş örtüdür.
Osmanlı döneminde yorganlar kadife,atlas, ipek, keten gibi maddelerden yapılırmış (16. ve 17.yy).
Günümüzde de, geçmişte olduğu gibi yorganlara büyük önem verilmekte.Peki, hemen hemen her gün üstümüzü örttüğümüz bu yorganlar ne kadar hijyenik? Yorgan gibi günlük rutin şekilde kullanılan eşyalar üzerinde en çok mikrop bulunduran eşyalardır. Dolayısı ile bu eşyaların temizlenmesi daha güç ve daha önemlidir. Kula halı yıkama olarak siz titiz ev hanımlarımıza bu işi en güzel ve titiz şekilde yaptığımızı söylemekten gurur duyarız.
Yorgan çeşitlerini; elyaf, yün, pamuk,ipek, keten, kuş tüyü, diye sıralayabilir ve çoğaltabiliriz.
Yorganlar nasıl yıkanır?
Yorganı yıkamadan önce yıkamaya hazırlamak gerekir. Kılıfından çıkarılması, yapılış maddesine göre derecesinin ve yıkama şeklinin hazırlanılması bunlara örnektir. Şirketimiz tüm bu özeni gösterdikten sonra yıkama işlemini başlatır ve kurutur. Yorganlarınızın, evinizde yaptığınızdan çok daha iyi şekilde temizlendiğine gözlerinizle şahit olacaksınız.
Kula halı yıkama olarak 2004’ten beri verdiğimiz hizmetten büyük haz ve mutluluk duyarız. Geniş ekip kadrosuyla zamanında teslimat konusunda da son derece iddialıyız.
Yorgan yıkatmak neden önemlidir?
Yorgan gibi günlük olarak sürekli kullanılan ürünler çabuk kirlenir ve temizlenmesi bir hayli zordur. Kula halı yıkama olarak halılarınızı ve yorganlarınızı büyük titizlikle temizliyor; en kısa zamanda teslimini gerçekleştiriyoruz.
Halı yıkama: Kula halı yıkama olarak sürekli kullandığınız, kirlendiğini düşündüğünüz halılarınızı da yeni alınmış gibi teslim ediyoruz. Ekip olarak eminiz ki verdiğiniz her yorgan ve halınızı memnuniyetle alacaksınız. Verilen ürünlerin eksiksiz tesliminden emin olabilirsini

Bu gönderiyi paylaş