SSS

Sıkça Sorulan Sorular


Halılardaki lekelere kesinlikle bez ile müdahale edilmemelidir. Aksi taktirde lekenin çıkması zorlaşır ve lekenin halınıza derinlemesine işlemesine yardımcı olursunuz, bu yüzden halı yıkama ve leke çıkarma işlemleri bol su ve organik şampuanlarla profesyonel halı yıkamacılar tarafından yapılması tavsiye edilmektedir.

Stor perde temizliği yapılırken en önemli husus kullanılan kimyasaldır. Organik olmayan şampuanlarla yapılan yıkama işlemi sırasında perdeniz zarar görebilir ve özelliğini kaybedebilir. Perdenize sert fırçalarla müdahale etmemeniz bir başka önemli husustur. Stor perdeler çok narin kumaşlardan üretilmişlerdir, uygun yıkama tekniği uygulanmadığı taktirde çok çabuk deforme olabilir. Perdelerinizin temizliği profesyoneller tarafından yapılması önerilmektedir.

Koltuklarımız evimizdeki en çok kirlenen ürünlerden biridir çay kahve vb lekeler koltuklarımızın en büyük düşmanıdır. Fakat lekelere müdahalede kumaş ve lekenin durumuna göre kimyasal kullanılması gerekmektedir. Uygun kimyasal kullanılmayan koltuk kumaşlarında deforme olması kaçınılmazdır.

Yorgan temizliğinde öncelikle yorganın cinsine göre (pamuk, saten, elyaf, yün vb) ayrılıp uygun kimyasallar kullanılması gerekmektedir. Yorganınızın kumaşına uygun kimyasallar kullanılarak temizliği yapılmalı ve içindeki pis suyu sıkılmalıdır. Suyu sıkılmayan yorganlar bir süre sonra kusma yaparlar ve kumaşına sarı leke diye adlandırdığımız lekelerin oluşması kaçınılmaz olur. Bu yüzden yorgan temizliği profesyoneller tarafından yapılması önerilmektedir.